Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Jak działano lokalnie w 2011 roku?

Autor: Krystyna Jędrzejewska | Data dodania: 01-11-2012

23 października w Galerii Freta w Warszawie spotkali się przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji biorących udział w Programie „Działaj Lokalnie. Sympatycy aktywności lokalnych wspólnie podsumowali działania zrealizowane w ubiegłym roku. W drugiej części wydarzenia wręczona została nagroda w konkursie o tytuł „Społecznika Roku 2011”.

Obecnie „Działaj Lokalnie” jest jedynym ogólnopolskim programem, w którym dotacje przyznawane są na poziomie lokalnym. Za pośrednictwem sieci Ośrodków Działaj Lokalnie (partnerów Programu) działających obecnie na terenie 540 gmin, w lokalnych konkursach grantowych dofinansowywane są inicjatywy mieszkańców służące pobudzaniu aktywności społecznej. Tylko w 2011 roku, dzięki 661 grantom przyznanym przez Ośrodki Działaj Lokalnie, podjęto rozmaite inicjatywy na rzecz małych społeczności z udziałem blisko 14 tysięcy wolontariuszy, na które przeznaczono prawie 2,4 mln zł. Łączna wartość zrealizowanych projektów wyniosła ponad 5 mln zł dzięki zaangażowaniu dodatkowego wkładu lokalnych organizacji i grup nieformalnych.
Od początku programu dofinansowano ponad 5300 projektów na kwotę 23 mln zł.

Gala rozpoczęła się przemówieniami Prezesa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Pana Jerzego Koźmińskiego oraz Prezesa Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Pana Pawła Łukasiaka. Następnie zaprezentowano fotocast podsumowujący Działaj Lokalnie w 2011 roku, który można zobaczyć: TUTAJ.

Podczas gali wręczone zostały nagrody w konkursie „Opowiedz...2011”, adresowanym do realizatorów dofinansowanych projektów. Konkurs ma na celu zachęcanie do poszukiwania atrakcyjnych sposobów komunikowania i promowania podejmowanych przez mieszkańców działań. 

W drugiej części spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu o tytuł „Społecznika Roku 2011” Tygodnika Newsweek Polska. Celem konkursu jest nagradzanie działalności społecznej w Polsce – promowanie aktywność pojedynczych ludzi działających na rzecz dobra wspólnego w organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych oraz w placówkach samorządowych. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest Partnerem Głównym,  a Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce Partnerem Merytorycznym tej inicjatywy. Społecznikiem Roku 2011 został Ksiądz Jacek Stryczek, który w ramach Stowarzyszenia WIOSNA prowadzi dwie akcje: „Szlachetna Paczka” oraz „Akademia Przyszłości”. Wyróżnieni w konkursie zostali także, znani z Działaj Lokalnie, Ksiądz Andrzej Tuszyński i Pani Maria Talarczyk.

Galę swoim występem uświetniła Novika wraz zespołem Lovefinders. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:


Krystyna Jędrzejewska (urlop macierzyński)
Telefon: 22 622 01 22 (wew. 28)
Fax: 22 622 02 11
E-mail: k.jedrzejewska@filantropia.org.pl

Dodaj komentarz