Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Leśny survival dla dzieci, wielopokoleniowa orkiestra dęta, terenowa gra rodzinna – tak się Działa Lokalnie!

Autor: | Data dodania: 00-00-0000

23 października w Galerii Freta w Warszawie spotkają się przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji biorących udział w Programie „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Sympatycy aktywności lokalnych wspólnie podsumują ubiegłoroczne działania. W drugiej części wydarzenia wręczona zostanie nagroda laureatowi Konkursu o tytuł „Społecznika Roku 2011” tygodnika Newsweek Polska. 

Podczas gali podsumowane zostaną projekty zrealizowane w ubiegłym roku w ramach obecnej, siódmej, edycji Programu. Wręczone zostaną również nagrody w konkursie „Opowiedz…” adresowanym do realizatorów dofinansowanych projektów. Konkurs ma na celu zachęcanie do poszukiwania atrakcyjnych sposobów komunikowania i promowania podejmowanych przez nich działań. Tylko w 2011 roku, dzięki 661 grantom przyznanym przez Ośrodki Działaj Lokalnie, podjęto rozmaite inicjatywy na rzecz małych społeczności z udziałem blisko 14 tysięcy wolontariuszy. Skala zaangażowania i aktywności na poziomie lokalnym jest więc ogromna

Dzięki grantom pozyskanym w Programie mieszkańcy małych społeczności zorganizowali m.in. rajdy rowerowe, zajęcia z rękodzieła dla niepełnosprawnych, terenowe gry rodzinne, a także wielopokoleniową orkiestrę dętą dającą otwarte koncerty dla pacjentów szpitala. Kolorowe graffiti nadało trochę więcej „życia” szaremu murowi, odbyły się warsztaty muzyczne i artystyczne oraz zajęcia z tańca z ogniem. W działania zaangażowały się również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które szkoliły dzieci, młodzież i dorosłych z udzielania pierwszej pomocy. To tylko nieliczne przykłady z ponad sześciuset projektów zrealizowanych w 2011 roku w ramach Programu „Działaj Lokalnie”.

W ciągu 11 lat realizacji programu dofinansowano ponad 5300 projektów na sumę 23 mln zł.

Dużą aktywność lokalną odzwierciedla również rosnące zainteresowanie konkursem o tytuł „Społecznika Roku” Tygodnika Newsweek Polska. Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem głównym tej inicjatywy, a Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce wspiera ją merytorycznie. Konkurs ma na celu nagradzanie działalności społecznej w Polsce – promuje aktywność pojedynczych ludzi działających na rzecz dobra wspólnego w organizacjach pozarządowych, grupach nieformalnych oraz w placówkach samorządowych. W tym roku do konkursu wpłynęło 100 wniosków. „Społecznika Roku 2011” oraz osoby wyróżnione poznamy podczas gali.

Dodaj komentarz