Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

"Grające śmieci w orkiestrze dzieci" w Książenicach

Autor: Magdalea Masewicz | Data dodania: 01-10-2012
Stowarzyszenie Europa i My


W szkole podstawowej w Książenicach 24 września w ramach projektu "Grające śmieci w orkiestrze dzieci" odbyły się warsztaty recyklingowo-muzyczne. Projekt w powiecie grodziskim zrealizowała grupa nieformalna Akademia Profil. W wielkim finale dzieci pod kierunkiem profesjonalnych muzyków stworzyły niezwykłą orkiestrę i zagrały koncert.

Uczniowie przynieśli na zajęcia niepotrzebne przedmioty: plastikowe butelki, nakrętki czy rurki, z których pod kierunkiem instruktorów wykonali instrumenty muzyczne. Podczas warsztatów z muzykami dzieci poznały zasady pracy w orkiestrze. Utworzono sekcje „Grzechotników”, „Barabanów” i „Trąbalskich”. Efektem warsztatów był koncert, w trakcie którego zagrała dziecięca orkiestra „śmieciowa” wraz z zawodowymi muzykami.  Występ został entuzjastycznie przyjęty przez licznie przybyłą publiczność.

Projekt „Grające śmieci w orkiestrze dzieci” był zrealizowany dzięki grantowi „Działaj lokalnie”. Jego głównym celem była integracja społeczności poprzez aktywną edukację ekologiczną i muzyczną oraz naukę o możliwościach recyklingu. Akademia Profil zorganizowała wcześniej wyprzedaż garażową oraz warsztaty plastyczne dla najmłodszych.Załączniki:

Dodaj komentarz