Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Warszkowo - zadziałali lokalnie na patriotyczną nutę

Autor: Marta Pokrywka | Data dodania: 27-09-2012
Darłowskie Centrum Wolontariatu


Po raz pierwszy w Warszkowie mieszkańcy wspólnie obchodzili dzień 1 września - rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pomysł zorganizowania takiej uroczystości zrodził się dzięki Stowarzyszeniu Przyjaciół Warszkowa.

Na obchody tej ważnej dla Polaków rocznicy, zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Warszkowa. Organizatorzy zadbali o bogaty i różnorodny program artystyczny utrzymany w klimacie czasów wojennych. Narrator opowiadał skrócony opis przebiegu II wojny światowej. Treść podparta była autentycznymi fragmentami komunikatów radiowych z okresu niemieckiej okupacji oraz wyświetlanymi za pomocą rzutnika oryginalnymi zdjęciami dokumentującymi tamten czas. Nie zabrakło też dźwięków ostrzału artyleryjskiego, czy alarmu przeciwlotniczego. Czytany przez narratora tekst przeplatany był występami artystycznymi. Widzom zaprezentowano, czytane przez młodzież wiersze patriotyczne oraz piosenki tematycznie nawiązujące do okresu wojennego, które pięknie wykonał miejscowy zespół ,,Wrzosy”. Na osobiste zaproszenie Lechosława Szacha Prezesa SPW do Warszkowa przyjechał zespól gitarowy z Boleszewa, który szybko podbił serca widzów. Dźwięk dziewięciu jednocześnie grających gitar, połączony z wokalem tych młodych muzyków, na wszystkich zrobił duże wrażenie. Po trwającej ok. godzinę części oficjalnej, była przerwa na poczęstunek. Pyszne ciasta, jakie znalazły się na stole upiekli sami mieszkańcy Warszkowa. W drugiej części również śpiewały ,,Wrzosy”, ale repertuar był bardziej swobodny. Swoje najnowsze wiersze, zaprezentował też lokalny poeta Jan Lekan, Występ pana Jana spotkał się z dużym aplauzem.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki zaangażowaniu Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie, Stoczni M&W Darłowo, Banku Spółdzielczego w Sławnie i Hotelu Delfin w Dąbkach.

Darłowskie Centrum Wolontariatu – Ośrodek Działaj Lokalnie www.wolontariat.com.plZałączniki:

Dodaj komentarz