Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Świat Emeryta w kolorowej świetlicy

Autor: Marta Pokrywka | Data dodania: 17-09-2012
Darłowskie Centrum Wolontariatu


Pełną parą idzie realizacja programu dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Rejonowy w Darłowie. Widoczne efekty wspólnego działania cieszą nasze oczy i serca.

Trudne początki są już za nami. Środki finansowe były więcej niż skromne, czasami brakowało ludzi do pracy, ale dzięki determinacji wielu osób jesteśmy dzisiaj w innym miejscu. Co zostało zrobione, widać „gołym okiem”.

Świetlica: obniżony sufit, instalacje i oświetlenie elektryczne, nowa ściana, tynki. Dwa filary, które szpeciły teraz są ozdobą. Jest nowe okno podarowane przez panią Jolantę Siromską. Świetlica i dwa pomieszczenia (kuchnia i sala zajęć) pomalowane zostały w ciepłych brązach, beżach i w łososiowym kolorze. Nawet padający deszcz nie zmusił Jana Kościanka do przerwania malowania okna.

Członek naszego Związku, pan Zygmunt Przewodowski, pracuje na „pełnym etacie” od początku  realizacji projektu. Obecnie kładzie płytki na posadzki, które zostały zakupione dzięki panu Burmistrzowi Arkadiuszowi Klimowiczowi. Do położenia jest 130 m2, więc do pomocy ruszył Jan Kościanek, także nasz emeryt. Przyjemny kolor płytek „kawy z mlekiem” nadał pomieszczeniom elegancki wygląd. 

Nasza nieoceniona brygada remontowa także pracuje na „pełnym etacie”, a czasami i „po godzinach”. Członkowie darłowskiego Związku, to panowie: Marian Tarzyński, Zygmunt Przewodowski, „Nasz Edziu”,  Edward Retmański, Edward Stocki oraz hydraulik Józef Kozłowski. Dołączył do nich Jan Kościanek. W remont włączyli się także wolontariusze  – elektrycy: Zbigniew Redke, Michał Różyczko oraz hydraulik, Ryszard Plombon. Wspaniałą pomoc przy malowaniu, otrzymaliśmy od syna naszej emerytki pani Urszuli Rycombel, wolontariusza, pana Romualda Kurantowicza.

Codzienne dyżury pełnią panie: Teresa Bieniarz, Teresa Hałat, Jadwiga Polakowska,Urszula Rycombel, Danuta Puczyńska.

Spotkała nas miła niespodzianka! Po pierwszym artykule o remoncie świetlicy, który ukazał się w „Obserwatorze Lokalnym”, pan Dariusz Zieliński, właściciel hurtowni w Darłowie, przyjechał do nas z przyczepą materiałów budowlanych. Gorąco dziękujemy!

Nasza przewodnicząca Danusia Puczyńska źle sypia po nocach - cały ciężar projektu i odpowiedzialność spoczywają na jej barkach. Załatwia sprawy, pilnuje kasy, zaprasza ludzi do pracy i zachęca do hojności. Cieszy się razem z nami, że wszystko wokół pięknieje. Przed nami jeszcze dużo do zrobienia: sanitariaty, biuro, korytarz, rozlatujące się drzwi wejściowe... Każda pomoc i wsparcie są na wagę złota.

Dziękujemy też wszystkim paniom emerytkom oraz członkom Stowarzyszenia Niezapominajka, którzy wspierają nas przy różnych pracach. Panie emerytki: Janeczka Przybycień, Zosia Gąsiorowska, Marysia Kościanek, Teresa Bieniarz, Ela Gagjew, Ania Ładyko malowały okna i drzwi. O wszystkich pamiętamy, wszystkim będziemy dziękować i cieszyć się wspaniałymi rezultatami.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki zaangażowaniu Bałtyckiego Banku Spółdzielczego w Darłowie, Stoczni M&W Darłowo, Banku Spółdzielczego w Sławnie i Hotelu Delfin w Dąbkach.

Darłowskie Centrum Wolontariatu – Ośrodek Działaj Lokalnie www.wolontariat.com.plZałączniki:

Dodaj komentarz