Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Rozmowy o współpracy w regionie

Autor: Krystyna Jędrzejewska | Data dodania: 27-09-2012

Spotkaniem w Gostyniu, w którym wzięły udział ODL z województw dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego zakończył się cykl spotkań regionalnych Ośrodków Działaj Lokalnie.

 Seria sześciu spotkań rozpoczęła się w czerwcu w miejscowości Skowarcz, gdzie gospodarzami byli Fundacja Pokolenia i Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin. Następne spotkania odbywały się w Sandomierzu, Rucianem-Nidzie, Radomiu, Rybniku, a ostatnie w Gostyniu.

Głównym tematem rozmów uczestników spotkań był projekt standardów i zasad certyfikacji Ośrodków Działaj Lokalnie, a także wspólne budowanie wizerunku sieci ODL oraz współpraca w regionach. Przedstawiciele ODL rozmawiali również o nowych perspektywach dla organizacji pozarządowych w kontekście prac prowadzonych nad drugą edycją Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Ponadto uczestnicy dyskutowali o zaangażowaniu samorządów w pracę organizacji pozarządowych, o możliwościach i korzyściach płynących z regrantingu.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem:: „Jeśli samorządy nie będą chciały wspierać organizacji pozarządowych, to życie zacznie tego wymagać”. Powiedział tak Kazimierz Kotowski, Członek Zarządu Woj. Świętokrzyskiego, który aktywnie uczestniczył w sandomierskim spotkaniu regionalnym Ośrodków Działaj Lokalnie z woj. świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. 

Ośrodki Działaj Lokalnie niestrudzenie udoskonalają współpracę z lokalnymi i regionalnymi partnerami biznesowymi i samorządowymi, w czym życzymy im wielu sukcesów.

Krystyna Jędrzejewska (urlop macierzyński)
Telefon: 22 622 01 22 (wew. 28)
Fax: 22 622 02 11
E-mail: k.jedrzejewska@filantropia.org.pl

Dodaj komentarz