Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Warsztaty reporterskie w Ośrodku Promowania Przedsiębiroczości w Sandomierzu - konkurs "Opowiedz..." 2012

Autor: Artur Sapiński | Data dodania: 05-09-2012
Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu


W dniach 22 i 28 sierpnia 2012 r. w siedzibie Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu odbyły warsztaty reporterskie zorganizowane dla przedstawicieli organizacji zainteresowanych złożeniem prac w konkursie „Opowiedz…” 2012.

Warsztaty prowadzone były przez panią Dominikę Zarzycką, która na co dzień zajmuje się pracą reporterską oraz produkcją filmową. Swoje umiejętności zdobywała w Londynie, gdzie studiowała kierunki związane z produkcją filmową i fotografią – a obecnie jest fotoreporterem i redaktorem portalu BliskiWschod.pl

Tegoroczna, druga już edycja konkursu „Opowiedz…” realizowana przez Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu, podzielona została na dwie części szkoleniowe. W trakcie pierwszej- teoretycznej uczestnicy warsztatów wnikliwie zapoznali się zasadami prawidłowego kadrowania oraz ze specyfiką relacji, jakie występują pomiędzy twórcą, a odbiorcą produkcji medialnych. Znaczna cześć zajęć poświęcona została wykonywaniu zabiegów formalnych związanych z nieodłącznymi elementami reportaży multimedialnych, jakimi są dźwięk i obraz. Zwieńczeniem, a jednocześnie zadaniem domowym dla uczestników pierwszego dnia, było przygotowanie scenariuszy własnych produkcji audiowizualnych, które omawiane i realizowane miały być już na zajęciach praktycznych.

Drugi warsztatowy dzień szkoleniowy minął pod znakiem wykonywania przykładowych ujęć własnych scenariuszy oraz ich dopracowywania i omawiania, czego efektem były pierwsze gotowe już produkcje filmowe.

Uczestnikom warsztatów dziękujemy za przybycie i przypominamy, iż termin składania prac w lokalnym etapie konkursu „Opowiedz…” mija 15 października 2012 r (dla realizatorów projektów z obszaru działania Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu). Zapraszamy do składania prac!

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć ze spotkania.Załączniki:

Dodaj komentarz