Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

PROJEKT SAMI: teledysk darłowskich wolontariuszy

Autor: M.Burduk | Data dodania: 21-03-2012
Darłowskie Centrum Wolontariatu


Darłowskie Centrum Wolontariatu w miniony poniedziałek (tj. 19 marca 2012) realizowało jedno z największych przedsięwzięć w historii swojej działalności. A to za sprawą otrzymanego dofinansowania ze środków Programu „Działaj Lokalnie" Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Dorota Kuriata (prezes DCW) i Magdalena Burduk (Biuro Promocji Miasta Darłowa) wymyśliły, opracowały i otrzymały dofinansowanie na realizację promocji kampanii na rzecz 1% prowadzonej przez Ośrodki Działaj Lokalnie w 2012 roku. Za otrzymaną kwotę (4.500 zł) nakręcą klip wideo zachęcający odbiorców do przekazania na rzecz Darłowskiego Centrum Wolontariatu 1% podatku. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczane są m.in: na wsparcie działań lokalnych, na stypendia dla zdolnych wolontariuszy pochodzących z rodzin niezamożnych a także na pomoc dla chorych dzieci z regionu.

Projekt SAMI – tak brzmi oficjalna nazwa tego przedsięwzięcia  a to z uwagi na to iż:

-        SAMI wolontariusze śpiewają tekst piosenki,

-        w klipie wystąpią tylko SAMI wolontariusze,

-        w teledysku wykorzystano utwór „Wolontariusz“ grupy SAMI,

-        SAMI pozyskaliśmy środki na ten cel,

-        SAMI się zaangażowaliśmy w tę akcję,

-        SAMI zrealizujemy teledysk,

-        i pod taką marką będziemy go promować.  

Realizacja klipu była dużym przedsięwzięciem. Obie panie wciągnęły bowiem do jego realizacji jak największą liczbę wolontariuszy działających w Darłowie, a zdobyte środki stanowią kwote minimalną.

- W chwili obecnej możemy zdradzić, że w regionie działalności DCW działa ponad pół tysiąca ludzi dobrej woli – do 3,5 min teledysku zaangażowano ponad połowę z nich. Dlatego też organizacyjnie było to duże przedsięwzięcie. W ciągu tak krótkiego czasu chcemy pokazać zasoby ilościowe wolontariatu, zobrazować to, że wolontariuszem może być każdy bez względu na wiek a co najważniejsze, że razem możemy więcej, lepiej i mocniej, a dzielenie się z innymi może sprawiać radość, nieść pomoc i pomnażać dobro – a jednym ze sposobów wsparcia i pomocy może być przekazanie nam swojego 1% podatku.

Przez ostatnie dwa miesiące trwały intensywne przygotowania. Najtrudniejszym ale zarazem najważniejszym było otrzymanie zgody na wykorzystanie utworu Wolontariusz grupy SAMI. Udało się – dodaje Dorota Kuriata – a zespół osobiście się z nami skontaktował życząc powodzenia.

Zaprosiliśmy partnerów, skrzyknęliśmy wolontariuszy i w miniony poniedziałek (tj. 19 marca 2012) – kręciliśmy teledysk mówi M. Burduk.  Działania te dzięki wsparciu koordynatorów wolontariatu Lokalnej Sieci Wolontariatu poprzedzone były próbami, w których wolontariusze z Darłowa i okolic przyswajali sobie tekst i trenowali śpiew.

Więcej na ten temat będziemy zdradzać po zmontowaniu teledysku (agencja reklamowa KREATYWNIE.ORG), który z czasem będzie miał swoją oficjalną premierę.

Za okazaną pomoc i wsparcie dziękujemy: wszystkim WOLONTARIUSZOM, państwu Jolancie i Stanisławowi Ślązakom – Gościniec Darłowo, Miastu DARŁOWO, Radiu Koszalin oraz Zespołowi SAMI.

Więcej na ten temat już wkrótce.

Musisz to zobaczyć!
http://www.youtube.com/watch?v=5oOlpGjAKlU

http://www.youtube.com/watch?v=TuP3_APm7UM


Załączniki:

Dodaj komentarz