Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Działaj Lokalnie w Staniewicach - Bal u Królowej Śniegu

Autor: | Data dodania: 16-02-2012
Darłowskie Centrum Wolontariatu


Karnawał to czas bali i zabaw, dlatego też aby tradycji uczynić zadość w dniu 26 stycznia 2012 r. w Staniewicach odbył się ,,Bal u Królowej Śniegu” jako jedno z działań projektu ,,Razem możemy więcej” dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Darłowskie Centrum Wolontariatu. Organizatorami balu byli: Rada Sołecka, Sołtys wsi Staniewice, radna Emilia Foryś oraz Szkoła Podstawowa w Staniewicach.

W tym dniu sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Staniewicach została odświętnie udekorowana i zamieniona w komnatę Królowej Śniegu. Bal rozpoczęła pani Emilia Foryś, która w imieniu organizatorów powitała zaproszonych gości: dyrektora Szkoły Podstawowej w Staniewiach Bogumiłę Roman-Struś, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Sławno pana Janusza Stachowicza, przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych panią Teresę Frysztak oraz  dzieci i ich rodziców z miejscowości Staniewice.  Królowa  Śniegu zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.  Na bal  przybyły między innymi księżniczki, wróżki, cyganeczka, biedroneczka, barwne motylki, aniołek, Indianka, ale i  królewicze, batmani, rycerze. Przy skocznej muzyce dzieci tworzyły barwne korowody, pociągi i kółeczka.  Spośród roztańczonych ,,przebierańców” wybrano królową i króla balu. W czasie zabawy odbywały się konkursy i gry zręcznościowe, a udział w nich nagradzany był słodyczami. W przerwach między tańcami dzieci częstowane były cukierkami, ciastkami, a pragnienie gasiły sokami. Na zakończenie balu pod szkołę podjechał wóz strażacki z bardzo oczekiwanym przez wszystkich Mikołajem.  Uczestnicy balu gorąco powitali miłego gościa, który wręczył każdemu dziecku paczkę, a potem wspólnie z nimi zatańczył w kółeczku. 

W organizację balu aktywnie włączyli się mieszkańcy Staniewic, pani sołtys Bronisława Siwiuk, Rada Sołecka, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Staniewicach oraz członkowie  Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej w Staniewicach.

W imieniu dzieci i organizatorów balu serdecznie dziękujemy  sponsorom: księdzu proboszczowi Wojciechowi Filimonowi, państwu Ewelinie i Stefanowi Kwiatkowskim, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Postominie, Kołu Łowieckiemu ,,Jurand ze Spychowa” w Sławnie, panu Adamowi Pruske właścicielowi sklepu ABC w Staniewiach.

Program "Działaj Lokalnie" w powiecie sławieńskim wspierają partnerzy strategiczni, dzięki którym można planować kolejne jego edycje i rozwijać aktualne, do nich należą: Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie, Stocznia M&W Darłowo, Bank Spółdzielczy w Sławnie, Hotel Delfin - Bałtyckie Centrum SPA & WELLNESS w Dąbkach oraz Agencja Reklamowo-Wydawnicza „Sagittarius”.  Załączniki:

Dodaj komentarz