Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Gala podsumowująca program Działaj Lokalnie na Orawie i Podhalu w 2016 roku

Autor: | Data dodania: 00-00-0000

 23 marca 2017 roku w Jabłonce odbyła się gala podsumowująca I edycję programu Działaj Lokalnie na Orawie i Podhalu, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy z Jabłonki. W czasie gali, zaprezentowane zostały wszystkie projekty zrealizowane w 2016 roku oraz wręczono podziękowania dla wszystkich realizatorów, partnerów i darczyńców programu Działaj Lokalnie. 

Za muzyczną oprawę tego wydarzenia, jesteśmy wdzięczni Dziecięcemu Zespołowi Regionalnemu Orawianie im. Heródka z Lipnicy Wielkiej, Zespółowi Małolipnicanie z Lipnicy Małej oraz Zespołowi działającemu przy Rodzinie Kolpniga w Lipnicy Małej.
Stowarzyszenie Rozwoju Orawy od 2016 roku jest jednym z 67 Ośrodków Działaj Lokalnie. W ramach IX edycji programu Działaj Lokalnie w 2016 roku dofinansowało 11 projektów na łączna kwotę 33 000,00 zł. Projekty  były realizowane przez organizacje pozarządowe i grupy nieformalne z terenu 6 gmin powiatu nowotarskiego tj. Lipnica Wielka, Jabłonka, Czarny Dunajec, Szaflary, Spytkowice, Raba Wyżna, które były objęte programem. Dofinansowane projekty to min. imprezy sportowe i kulturalne, rajdy rowerowe, zajęcia edukacyjno – animacyjne dla dzieci,  pikniki rodzinne czy szkolenia spotkania z twórcami ludowymi.
Pula na granty pozyskiwana jest w następujący sposób.  Ośrodek Działaj Lokalnie pozyskuje środki od gmin, instytucji, przedsiębiorców czy prywatnych darczyńców. W zależności od tego ile uda się zebrać środków, drugie tyle przekazywane jest przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności, co pozwala pomnożyć kwotę środków. Zgromadzona pula w całości przekazywana jest na granty dla organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych które chcą realizować ciekawe pomysły w swojej gminie, objętej programem. 

Dodaj komentarz