Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Chcesz zrobić coś dla swojej społeczności? Złóż wniosek o dofinansowanie Twojego pomysłu do „Działaj Lokalnie”!

Autor: | Data dodania: 00-00-0000

Ruszyła kolejna runda konkursów grantowych w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce wraz z siecią 67 Ośrodków Działaj Lokalnie. Organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające na terenie miejscowości do 20 tys. mieszkańców mogą składać wnioski o dofinansowanie swoich pomysłów w najbliższym Ośrodku Działaj Lokalnie. Każdy wnioskodawca ma szansę otrzymać do 6 tys. złotych. Lista ośrodków i gmin objętych programem znajduje się na stronie www.dzialajlokalnie.pl.

„Działaj Lokalnie” to program, którego celem jest wsparcie aktywności obywatelskiej i budowanie kapitału społecznego. Zależy nam na tym, by wspierać te projekty, które odpowiadają realnym potrzebom miejscowych społeczności, dlatego decyzje o przyznaniu dofinasowania podejmowane są lokalnie, a w skład komisji grantowych wchodzą uznane autorytety, przedstawiciele mediów i darczyńcy. Przeprowadzenie konkursów powierzamy regionalnym organizacjom, które najlepiej znają problemy i zasoby swoich społeczności. Wiedzą, jak dotrzeć do naprawdę potrzebujących, kogo wesprzeć i z kim pracować – mówi Paweł Łukasiak, Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Ośrodki Działaj Lokalnie, to sprawdzone organizacje pozarządowe, których jakość pracy jest stale monitorowana. To miejsca, w których na pewno uzyskasz fachową pomoc i wiedzę na temat animowania miejscowej społeczności. Zajmują się pozyskiwaniem środków i rozdysponowywaniem ich na lokalne dotacje, a także stoją na straży prawidłowego wydatkowania pieniędzy i rozliczania się z realizacji działań.

Wsparcie mogą uzyskać inicjatywy z różnych dziedzin. Do tej pory w programie zrealizowano już ponad 8 600 projektów. Były to działania o charakterze edukacyjnym, artystycznym, nastawione na tworzenie miejsc sąsiedzkich spotkań, promowanie ekologii czy regionalnej tradycji. Zachęcamy obywateli do samodzielnego definiowania swoich potrzeb i podejmowania próby ich zaspokojenia - dodaje Paweł Zań, Koordynator programu. 

Jak  przystąpić do lokalnego konkursu grantowego?
- rozpocznij od odwiedzenia strony www.dzialajlokalnie.pl, tam znajdziesz aktualne informacje na temat programu.
- kliknij w zakładkę „Zasięg Działaj Lokalnie” i znajdź Ośrodek Działaj Lokalnie, obejmujący swoimi działaniami gminę/gminy, w których chcesz realizować projekt.
- skontaktuj się z wybranym Ośrodkiem Działaj Lokalnie, który zarządza naborem wniosków na danym obszarze, udostępnia regulamin konkursu oraz ustala indywidualny harmonogram i wyznacza termin składania dokumentów, a także kontaktuje się z wnioskodawcami.
- wniosek złożysz online poprzez generator, do którego link znajdziesz na stronie „Działaj Lokalnie”.
Realizowane w wioskach i miasteczkach inicjatywy codziennie uatrakcyjniają życie wielu społeczności. Skorzystaj z programu i zmień swoje lokalne otoczenie.

Kontakt:
Paweł Zań
Koordynator Programu „Działaj Lokalnie”
p.zan@filantropia.org.pl
www.dzialajlokalnie.pl

Komentarze

Dorota Wróbel (2017-06-02 18:10:18)
Witam - sołtyska wsi Trzebiny, gm. Święciechowa koło Leszna. Czy dotacje obejmują środki na zajęcia dla dzieci? Konkretnie na materiały i animatorów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w takich zajęciach a nie mają wielu innych możliwości bo wieś położona jest 4 km od siedziby gminy i 12 km od Leszna a nie funkcjonuje po południu żadna komunikacja. Wieś jest pięknie położona na Drodze Św. Jakuba - chcielibyśmy również wzmocnić jej znaczenie dla odwiedzających nas gości poprzez utworzenie miejsca gdzie mieszkańcy i pielgrzymi mogliby się spotkać.
Justyna Stanek (2017-05-10 17:38:03)
Witam, jestem mieszkanka wsi Mędłów, gminy Żórawina pod Wrocławiem. Jestem ciekawa czy mamy szanse na złożenie projektu o dofinansowanie placu zabaw. Aktualnie mamy bardzo stary i słabo wyposażony płac zabaw, który planujemy przenieść w inne miejsce wyznaczone przez Gminę. We wsi jest bardzo dużo dzieci, jednak nie ma miejsca na wspólne spotkaniami zabawę. Jest to mała wieś, która sie szybko rozbudowała. Nr mam pojęcia o dofinansowaniach i na razie raczkuje w tym temacie, dlatego pisze troche w ciemno z takim pytaniem do Państwa. Pozdrawiam, Justyna Stanek

Dodaj komentarz