Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Doświadczenia Programu „Działaj Lokalnie” będą transferowane na grunt Ukraiński

Autor: | Data dodania: 00-00-0000

Rozstrzygnięto konkurs grantowy w ramach programu "Global Challenges Local Solutions" prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Dofinansowanie otrzymają trzy Ośrodki "Działa Lokalnie”: Stowarzyszenie Czajnia, Kraina Łęgów Odrzańskich i Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Każda z organizacji dostanie po 16 000 zł. Granty otrzymały następujące projekty:
  • Stowarzyszenie Czajnia na projekt: Regranting w Wasylkowie,
  • Kraina Łęgów Odrzańskich na projekt: Partnerstwo trójsektorowe fundamentem demokracji i rozwoju,
  • Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej na projekt: Narzędzia badań kapitału społecznego dla Ukrainy.

Stowarzyszenie Czajnia chce w swoim projekcie przygotować organizację partnerską – Alians Dobrych Spraw do pełnienia roli analogicznej do tej, którą pełnią Ośrodki Działaj Lokalnie. A przede wszystkim zorganizować we współpracy z tą organizacją konkurs grantowy, nauczyć ją współpracy z beneficjentami, lokalną administracją i biznesem w celu budowania długofalowych zasobów do realizacji tej formy aktywizacji społeczności lokalnej. 

Kraina Łęgów Odrzańskich skupi się na opracowaniu strategii partnerstwa trójsektorowego w powiecie Jaworów, obwód Lwowski na bazie 15-letniego doświadczenia Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich. Tak powstałe partnerstwo będzie stanowiło lokalny kapitał społeczny działający w oparciu o współpracę liderów sektora publicznego, społecznego i gospodarczego.

Natomiast projekt Funduszu Lokalnego Ziemi Biłgorajskiej poświęcony jest wprowadzeniu narzędzi badawczych BOX dla lokalnych organizacji pozarządowych na Ukrainie. W ramach partnerstwa ODL z Biłgoraja chce przetestować te narzędzia w Fundacji Czerwonogród, a następnie udostępnić je innym lokalnym organizacjom na Ukrainie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji działań!

Więcej informacji o programie na stronie: www.localsolutionsfund.org.


Projekt jest współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu RITA – Przemiany w Regionie, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.


Dodaj komentarz