Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Twój 1 % zadziała lokalnie!

Autor: | Data dodania: 07-02-2017
Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej "Inkubator Przedsiębiorczości"


W tym roku Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej  „Inkubator Przedsiębiorczości”  po raz kolejny stara się pozyskać środki z 1%, które zostaną przeznaczone na realizacje Programu Działaj Lokalnie. Jesteś ciekawy jak wygląda u nas realizacja Programu i na co przeznaczymy przekazane przez Ciebie pieniądze? Przeczytaj co dzięki Twojemu 1 % działo się w powiecie świeckim  w 2016 roku.

W latach 2005-2007 oraz 2012-2016 Stowarzyszenie przyznało 104 dotacje w łącznej wysokości 399 841,00 zł. Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich Was do wsparcia naszej organizacji przekazując nam 1 %, który przeznaczymy na realizację Programu i wsparcie inicjatyw służących dzieciom, młodzieży i dorosłym.

W 2016 roku w ramach Programu Działaj Lokalnie dofinansowano 15 projektów na kwotę 59 000 zł, a oto przykłady niektórych z przeprowadzonych działań :

1)Towarzystwo Oświatowe Równy Start Grupa nieformalna: Aktywnie zakręceni otrzymało dofinansowanie w wysokości  5 000,00 zł  w ramach, którego zorganizowano szereg warsztatów kreatywnych, kulinarnych, wycieczki rowerowe, spotkania o charakterze integracyjno-sportowym m.in. podchody oraz doposażono świetlicę wiejską w Czapelkach .

 2) Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych w Gołuszycach otrzymało dofinansowanie w wysokości 4 869,50 zł na działania których głównym celem była integracja i aktywizacja społeczności lokalnej poprzez działania z zakresu hortiterapii.

 3) Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tęczowe Jutro" otrzymało dofinansowanie w wysokości 4 790,00 zł na przeprowadzenie cyklu zajęć popołudniowych prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów, których zadaniem była praca z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

4) Nadwiślańskie Stowarzyszenie AKTYWNI Grupa nieformalna: Toskania Kociewska otrzymała dofinansowanie w kwocie 2 195,00 zł na uwrażliwienie lokalnej społeczności na wartość naszego dziedzictwa, czyli polnych i leśnych dróg poprzez zbieranie odpadów w towarzystwie osłów z siodłami jucznymi.

 Informacje o tych oraz wielu innych działaniach zrealizowanych w ramach Programu Działaj Lokalnie znajdziecie na naszych stronach internetowych www.dzialajlokalnie-swiecie.pl oraz www.inkubator.com.pl  na której dostępny jest również darmowy program do rozliczania PIT. Dzięki programowi w łatwy i szybki sposób sporządzicie zeznanie podatkowe. 

Dodaj komentarz