Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

“Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce”

Autor: Katarzyna Pacholska - Solawa | Data dodania: 02-02-2017
Stowarzyszenie Rozwoju Orawy


Chrześcijańska Misja Teen Challenge działająca w Lipnicy Wielkiej prowadziła projekt “Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce” z udziałem podopiecznych schroniska dla osób bezdomnych “Dom Na Granicy”, dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” .

Chrześcijańska Misja Teen Challenge działająca w Lipnicy Wielkiej prowadziła projekt “Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce” z udziałem podopiecznych schroniska dla osób bezdomnych “Dom Na Granicy”, dzięki dofinansowaniu ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” . Projekt zakładał przekształcenie istniejącego już ogrodu w zagrodę edukacyjną. W ramach projektu powstała szklarnia, z której korzystają  obecni, a w przyszłości kolejni mieszkańcy Domu na Granicy. Inicjatywa zachęcała całą społeczność lokalną, szczególnie tych najmłodszych do zdrowego i ekologicznego trybu życia. Nasze działania miały także na celu zaprzeczeniu powszechnie panującemu stereotypowi postrzegania osób bezdomnych jako tzw. ”nierobów”, leniwych itp. My uważamy, że na ulic można znaleźć prawdziwe skarby i ten projekt to pokazuje. Ponieważ w realizację projektu „Zagroda edukacyjna w Winiarczykówce” zaangażowani są podopieczni Domu Na Granicy i wolontarystycznie biorą udział we wszystkich pracach. 

Mamy nadzieję, że ta inicjatywa będzie dalej się rozwijać, a szklarnia przez wiele lat będzie służyć zarówno obecnym jak i przyszłym mieszkańcom Domu.

Dodaj komentarz