Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Spotkanie z tkactwem

Autor: Katarzyna Pacholska - Solawa | Data dodania: 02-02-2017
Stowarzyszenie Rozwoju Orawy


Tkanie wycisza, relaksuje, pozytywnie nastawia do życia, uczy pokory oraz integruje w grupie. Tkać, może każdy, bez względu na wiek, płeć czy przynależność.

Środki pozyskane z Programu''Działaj Lokalnie IX''Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka ''Działaj Lokalnie''przy Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy, pozwoliły na realizację warsztatów z tkactwa tradycyjnego.Dzieci,młodzież a także dorośli w wielkim skupieniu i wyciszeniu,tworzyli swoje pierwsze tkaniny. 

Wielką satysfakcją dla Uczestników,była praca końcowa,zdejmowanie z ramy własnoręcznie utkanej pracy i możliwość zabrania jej dla siebie na pamiątkę oraz pokazania najbliższym.Projekt "Nasze Gobeliny-tradycyjne zajęcia z tkania" trwał od września do listopada 2016 a  uczestnikami byli  miłośnicy tkactwa z Orawy, którzy są zafascynowani i zauroczeni tkactwem. Tkanie wycisza,relaksuje,pozytywnie nastawia do życia,uczy pokory oraz integruje w grupie.Tkać,może każdy,bez względu na wiek,płeć czy przynależność. 

Po zajęciach, był czas na relaks,poczęstunek,miłą rozmowę oraz zabawę z kotem. ​

Dodaj komentarz