Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

„Ścieżkami naszej małej Ojczyzny”

Autor: | Data dodania: 16-01-2017
"Koalicja dla Młodych" - Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej


Czas realizacji: czerwiec- wrzesień 2016r. Od 5 czerwca 2016r.  w Publicznym Przedszkolu Nr 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach realizowany był projekt o nazwie: „Ścieżkami naszej małej Ojczyzny” napisany przez Stowarzyszenie „Kokarda”.

Projekt ten był adresowany do dzieci z przedszkola oraz ich rodziców. Celem głównym projektu był zaszczepienie wśród mieszkańców gminy Białobrzegi aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez poznawanie historii naszej okolicy. Projekt miał również za zadanie wyposażyć dzieci  oraz ich rodziny w duży zasób wiedzy o własnej miejscowości, rozwinąć poczucie odpowiedzialności i poszanowania dla dziedzictwa kulturalnego własnej miejscowości  oraz rozbudzić miłość do małej Ojczyzny.

„Ścieżkami naszej małej Ojczyzny" był to projekt, który otworzono w dniu otwartym pt. "Tęczowe spotkanie" w Publicznym Przedszkolu Nr. 2 im. Kubusia Puchatka w Białobrzegach. W tym dniu każdy rodzic, opiekun mógł przyjść z dzieckiem i spędzić wspólnie i aktywnie czas. Drugim naszym działaniem był rajd rowerowy do Pałacu w Suchej, na którym uczestnicy mogli poznać historię obiektu, zabytkowe budynki i pomniki przyrody. Po zakończonej przejażdżce wszyscy wspólnie mogli odpocząć i zrelaksować się przy ognisku. Uczestnicy tego rajdu byli ubrani w jednakowe koszulki z logo Działaj Lokalnie, by zapromować nasz projekt i zachęcić innych do brania udziału w tego typu programach.Działania projektowe nie zostały do końca zamknięte, były bowiem furtką dla dalszych działań w celu wszechstronnego rozwoju placówki realizującej projekt.

 Załączniki:

Dodaj komentarz