Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Warszawa ma palmę - Darłowo banany na choince

Autor: Dorota Kuriata | Data dodania: 05-04-2013
Darłowskie Centrum Wolontariatu


Wszyscy wolontariusze z Darłowa i okolic jednocząc swoje siły, wzięli udział w happeningu w ramach akcji „Wywołaj banana na czyjejś twarzy– przekaż nam swój 1% podatku". Hasło akcji jest metaforą ogólnie przyjętą/zrozumiałą oznaczającą nic innego jak: Wywołaj banana na czyjejś twarzy – Wywołaj uśmiech na czyjejś twarzy". Walentynkowy mroźny klimat czwartku, wolontariusze ogrzali letnimi dźwiękami, ciepłymi kolorami i pozytywną społeczną energią. Nie zabrakło atrakcji, takich jak np. strojenie... 10 metrowej choinki bananami.

Przechodniów obdarowali słodkimi owocami, zarażając dobrym nastrojem i wywołując banana na ich twarzach. I jak tu się nie uśmiechnąć:)

Akcja, którą zapoczątkował happening ma na celu promocję idei przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Darłowskiego Centrum Wolontariatu i realizowana jest w ramach Projektu SAMI-2 dofinansowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. O kolejnych działaniach wolontariuszy usłyszymy już niebawem. Należy przypomnieć, że 1% podatku, przekazany Darłowskiemu Centrum Wolontariatu zasila Fundusz Stypendialny, Fundusz Pomocy Dzieciom Chorym i Niepełnosprawnym, Program „Działaj Lokalnie" oraz wspiera działalność Szkolnych Klubów Wolontariusza.Załączniki:

Dodaj komentarz