Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

W podziękowaniu dla animatorów i beneficjentów. Gala „Lokalne Inicjatywy 2013” – Fundacji Fundusz Lokalny SMK

Autor: Stanisław Baska - Fundusz Lokalny SMK | Data dodania: 06-03-2013

W minioną sobotę, 2 marca, w Zespole Zamkowo-Parkowym w Baranowie Sandomierskim odbyła się I Gala „Lokalne Inicjatywy 2013” zorganizowana przez Fundację Fundusz Lokalny SMK oraz Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Podczas Gali podsumowano m.in. ubiegłoroczną, siódmą edycję lokalnej edycji Programu „Działaj Lokalnie”, w której uczestniczyło 13 organizacji dofinansowanych przez Ośrodek Działaj Lokalnie Zbydniów. W wystąpieniu adresowanym do beneficjentów Programu Burmistrz MiG Baranów Sandomierski Pan Jacek Hynowski podkreślił znaczenie lokalnych inicjatyw dla małych społeczności i podziękował realizatorom projektów za pracę i pomysłowość. Każdy z beneficjentów uhonorowany został pamiątkowym certyfikatem uczestnictwa. W podziękowaniu za współpracę, Zarząd Fundacji wręczył również certyfikaty uczestnictwa swoim samorządowym partnerom, to jest gminie: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Pysznica i Zaleszany oraz organizacjom współpracującymi z beneficjentami podczas realizacji Programu. Miłym akcentem domykającym podsumowania było również przekazanie przez Burmistrza Jacka Hynowskiego podziękowania dla członków Młodzieżowej Rady Miejskiej Baranowa Sandomierskiego, która z sukcesem włączyła się w realizację programu „Działaj Lokalnie” na terenie gminy Baranów Sandomierski.

Punktem kulminacyjnym imprezy było ogłoszenie wyników I edycji fundacyjnego Konkursu „Inicjatywa. Innowacja. Integracja.”, w którym udział wzięło aż 15 lokalnych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu działania Fundacji. Główna nagroda – 1000 zł na kontynuowanie inicjatywy powędrowała do Stowarzyszenia Sandomierski Szlak Jabłkowy za inicjatywę „Gospodarstwa winiarskie na Sandomierskim Szlaku Jabłkowym”, natomiast  drugie i trzecie miejsca ex aequo, nagrodzone bonami 250 zł, zajęły kolejno Młodzieżowa Grupa Działania z Samborca, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Koprzywnicy, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Tarnobrzegu - Koło nr 33 w Sandomierzu oraz Świetlica Środowiskowa w Dzierdziówce gm. Zaleszany.


Podczas Gali zaprezentowano zebranym nową stronę Fundacji dotyczącą Programu Lokalne Inicjatywy (dostępną pod adresem www.lokalneinicjatywy.pl), która obok prezentacji ODL Zbydniów i filmu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności stanowiła zgrabne dopełnienie obrazujące całokształt aktywności Fundacji w minionym roku.

Gala była jednak nie tylko podsumowaniem działań Fundacji oraz ODL Zbydniów, ale także uroczystym otwarciem następnej, ósmej już edycji Programu Działaj Lokalnie. Prezes Zarządu FFL SMK Stanisław Baska zachęcał laureatów, beneficjentów, przedstawicieli gmin i innych gości, obecnych na sali, do działania na rzecz dobra wspólnego oraz rozwoju lokalnej społeczności.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce. Galę uświetnił występ nowodębskiego artysty Sebastiana JESIOŁA Jesiołowskiego – jednego z ubiegłorocznych beneficjentów Programu Działaj Lokalnie oraz Dagmary Czechury – finalistki Programu X-Factor, która swoim głosem i wielkim talentem olśniła zgromadzonych gości.

Patronat medialny nad Galą objął Tygodnik Nadwiślański oraz Radio Leliwa.

 

Dodaj komentarz