Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Aktualności

Konferencja Podsumowująca Program "Działaj Lokalnie VII" 2012

Autor: Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne Granica | Data dodania: 07-12-2012
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granica"


16 Listopada 2012 r. odbyła się Konferencja Podsumowująca Program "Działaj Lokalnie VII" 2012 oraz lokalny Konkurs „Opowiedz…” prowadzony przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne "Granica”. Sala Domu Kultury wypełniła się gośćmi, którzy przyjęli zaproszenie na uroczystość. Wśród zaproszonych gości przybyli z Warszawy z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce Pan Paweł Łukasiak – prezes i Pani Iwona Olkowicz - koordynatorka  Programu Działaj Lokalnie.


Konferencję poprzedziło spotkanie gości z ARF w Polsce z władzami i przedstawicielami gmin. Rozmawiano o regrantingu i możliwościach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Stowarzyszenie "Granica" wsparło w VII edycji Konkursu Działaj Lokalnie 15 projektów. W trakcie  spotkania zaprezentowano film z realizowanych działań, oraz wręczono nagrody w lokalnym konkursie „Opowiedz..”. Realizatorzy projektów opowiedzieli o swoich działaniach, które w bardzo różnorodny sposób integrowały społeczność lokalną.  

W projektach postawiono na różne formy przekazania i utrwalenia wspomnień najstarszych mieszkańców poprzez gry i zabawy. Inni grantobiorcy zaproponowali naukę jazdy konnej, organizację festiwalu nordic walking, zawodów sportowych czy ścieżki przyrodniczej. Część pomysłów dotyczyła zachowania tradycji kulturalnych. Wszystkie działania z projektów mogliśmy podziwiać na uwiecznionych fotografiach przygotowanych przez organizacje. Galę zakończył wspaniały występ zespołu kultury ludowej „Janicki” z Borówna. Ubrani w stroje ludowe chłopcy i dziewczęta prezentowali swoje umiejętności taneczne pod akompaniament skrzypiec i basu góralskiego.

Na wsparcie wszystkich projektów Stowarzyszenie „Granica" przekazała w tym roku 56 tys. zł., 26 tys. zł pochodziło od lokalnych samorządów (Gminy Lubawka, Kamienna Góra, Czarny Bór, Marciszowa i Mieroszowa) oraz darczyńców (Banku Spółdzielczego Kamienna Góra i Koła Łowieckiego Leśnik), 30 tys. zł dodała Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Dodaj komentarz