Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
PROJEKTY DZIAŁAJ LOKALNIE
AKTUALNOŚCI

Wiosna zimą w Ciepielowicach

Zakończył się projekt "Przyroda wokół nas" w Ciepielowicach, gm. Dąbrowa, ODL Partnerstwo Borów Niemodlińskich.

więcej <

Z pacą i pędzlem, czyli zrób to sam.

OSP w Ostrołęce gm. Głowno realizowało projekt polegający na przeprowadzeniu pokazów powiązanych z wykonaniem całkowitego remontu pomieszczenia świetlicy w budynku OSP. Każdy uczestnik warsztatu oprócz teorii uzyskał praktykę w remoncie wnętrz mieszkań, co przy obecnych cenach pracy fachowców jest dużą oszczędnością. W ramach projektu odbyły się spotkania, na których została przeprowadzona nauka teoretyczna oraz praktyczna tj: montaż sufitu podwieszanego, gipsowanie, malowanie, klejenie terakoty, sposoby ogrzewania. Podsumowaniem naszego projektu była uroczysta Wigilia wszystkich chętnych mieszkańców wsi. Dodatkowo zaprosiliśmy zespół Ośrodka Działaj Lokalnie w Strykowie.

więcej <

Moja wieś i gmina w oczach mieszkańców. Miejsca jakich nie znacie.

Zakończył się projekt pod tytułem "Moja wieś i gmina w oczach mieszkańców. Miejsca jakich nie znacie". Projekt polegał na zajęciach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży i osób dorosłych w celu poznania budowy aparatu fotograficznego oraz poznania technik fotografii. Zorganizowaliśmy warsztaty fotograficzne szczególnie uwzględniając pracę młodzieży. Poprzez fotografię uczestnicy projektu zobaczyli miejsca mało odkryte przez mieszkańców wcześniej.

więcej <

Terapia przytulaniem w Hażlachu

Grupa nieformalna: KOK Komitet Organizacyjny Kicaka działająca pod skrzydłami Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu wyprodukowała film o realizacji projektu "Rzecz o społeczności lokalnej Gminy Hażlach czyli Hażlaski Kicak".

więcej <

W Szczecinie zakończył się projekt "Od Farmerki do Missterki!"

Projekt skierowany był przede wszystkim do mieszkanek wsi Szczecin w gminie Dmosin. Celem głównym jest metamorfoza wizualna jak i wewnętrzna mieszkanek Szczecina oraz poprawienie stanu zdrowia fizycznego i psychicznego. Projekt polegał również na integracji społecznej i uszlachetnieniu życia mieszkanek wsi Szczecin.

więcej <

W Gostyniu przenieśli widownię do świata baśni

To był wyjątkowy i magiczny dzień. Sztukę teatralną „Realna fikcja” według pomysłu przedszkolaków i gimnazjalistów z Gostynia w powiecie gostyńskim obejrzało podczas dwóch przedstawień prawie 400 osób! Był autorski scenariusz, reżyseria, specjalnie przygotowana scenografia i kostiumy oraz niepowtarzalna aranżacja muzyczna.

więcej <

Michałowska Manufaktura na finiszu

Reklama dźwignią handlu. Nie oznacza to jednak, ze promocja musi być droga. Wystarczy dobrze opakowany pomysł. Przekonali się o tym uczestnicy projektu „Michałowska Manufaktura”, realizowanego w sołectwie Michałowo, w powiecie gostyńskim. Były zajęcia poligraficzne, fotograficzne oraz warsztaty sublimacji. Dzięki spotkaniom młodzi ludzie poznali lepiej sołectwo i gminę, w której mieszkają.

więcej <

Z Mikołajem gonili za piłką po nowym boisku

„W życiu jest nie tryumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie wyzwanie, lecz toczyć zwycięski bój.” Tym  właśnie mottem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego rozpoczął się finał programu „Działaj Lokalnie” w Bruczkowie w powiecie gostyńskim pod tytułem  „My się zimy nie boimy, z Mikołajem za piłka gonimy”

więcej <

Igła i nitka tańcuje w Mucharzu!

Szycie to typowo kobieca czynność, która obecnie odeszła do lamusa. Kiedyś w domach gospodynie szyły, robiły na drutach czy haftowały. Obecnie w czasach gdzie można prawie wszystko kupić w sklepie zapomina się o takich umiejętnościach. Do tej tradycji postanowiono wrócić w gminie Mucharz (pow. wadowicki).

więcej <

Zwiastun z Zamarsk :-)

Projekt NARZĘDZIA SZCZĘŚCIA Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk - to nie tylko narzędzia ogrodnicze, apteczka i pamiątkowe tablice mówiące o powstaniu Parku w centrum małej wioski na Śląsku Cieszyńskim. To coś więcej. To idea, która połączyła społeczników Zamarsk, którzy od kilku lat budują Park Wielkich Marzeń. Dzięki ich zaangażowaniu to miejsce pięknieje. Park jest pielęgnowany i dopieszczany, dzięki temu jest niezwykły.


więcej <

‹‹ 1 .. 5 6 7 8 9 .. 109 ››
RSS