Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Witamy na stronie programu "Działaj Lokalnie"
Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez
Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią
Ośrodków Działaj Lokalnie.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
PROJEKTY DZIAŁAJ LOKALNIE
AKTUALNOŚCI

Gala podsumowująca program Działaj Lokalnie na Orawie i Podhalu w 2016 roku

 23 marca 2017 roku w Jabłonce odbyła się gala podsumowująca I edycję programu Działaj Lokalnie na Orawie i Podhalu, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Orawy z Jabłonki. W czasie gali, zaprezentowane zostały wszystkie projekty zrealizowane w 2016 roku oraz wręczono podziękowania dla wszystkich realizatorów, partnerów i darczyńców programu Działaj Lokalnie. 

więcej <

X edycja "Działaj Lokalnie" ruszyła!

Lokalna Grupa Działania „ Warmiński Zakątek” jako Ośrodek Działaj Lokalnie we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce z dniem dzisiejszym (23 marca 2017 r.) ogłasza LOKALNY KONKURS GRANTOWY  Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

więcej <

W Bieszczadach też podsumowaliśmy Działaj Lokalnie 2016

Wyremontowane  i doposażone świetlice, plac zabaw, „różany zakątek”,  spektakl teatralny, dziesiątki  godzin warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych, szkolenia dla NGO, sentymentalne spotkania wielopokoleniowe i międzynarodowe,  koncerty i pokazy, ćwiczenia z pierwszej pomocy, herb wsi i wiata z paleniskiem, zadaszony grill, odremontowane, historyczne kapliczki i krzyże, plener malarsko-rzeźbiarski, promocyjne foldery i gazetki, wystawy fotografii, odtworzona dymarka, konkursy wiedzy  i plastyczne,  imprezy środowiskowe, doposażona szkoła rodzenia, dziecięce turnieje sportowe, wycieczki dla dzieci i dorosłych poza miejsce zamieszkania, uporządkowane tereny wokół świetlic  i szkół. To efekty ostatniej edycji konkursu grantowego, w ramach programu Działaj Lokalnie, realizowanego na terenie 12 bieszczadzkich i okołobieszczadzkich gmin. Koordynatorem programu w Bieszczadach jest Fundacja Bieszczadzka.

więcej <

Relacja o ODL Partnerstwo Borów Niemodlińskich w TVP Opole

Wywiad można usłyszeć pod tym linkiem:
https://opole.tvp.pl/29363197/jadwiga-wojciak 

więcej <

Uroczyste podsumowanie IX edycji Programu Działaj Lokalnie 2016 we Wrzosowej Krainie

28 lutego w Domu Schrama w Chojnowie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące, w którym udział wzięli przedstawiciele samorządów wspierających program, przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które w 2016 roku realizowały projekty w ramach IX edycji Programu Działaj Lokalnie oraz

więcej <

Podsumowanie Działaj Lokalnie 2016 w Krainie Szlaków Turystycznych

27 lutego w świetlicy wiejskiej w Łupowie, odbyła się Gala Podsumowująca IX edycję Programu Działaj Lokalnie. Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele grup nieformalnych i organizacji pozarządowych, które realizowały projekty w 2016 r., a także członkowie Stowarzyszenia Kraina Szlaków Turystycznych  - Lokalna Grupa Działania.

więcej <

Uroczysta Gala podsumowująca szóstą edycję „Działaj Lokalnie” w Dolinie Stobrawy!

17 stycznia o godz. 17.00  w Restauracji “Wesoła” w Wojciechowie (gm. Olesno) odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs grantowy “Działaj Lokalnie”, który już po raz szósty zorganizowało i przeprowadziło Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy. Gala to wspaniała okazja do wspólnej rozmowy na temat przeprowadzonych w tym roku projektów, wymiany doświadczeń oraz poznania innych liderów społecznych, działających na rzecz swojej społeczności.

więcej <

Działają Lokalnie na scenie w Borkach Wielkich (gm. Olesno).

Na zaproszenie Pani Anny Meryk, sekretarz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Borki Wielkie (gm. Olesno), przedstawiciele Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy” odwiedzili urokliwe Sołectwo, które w 2001 roku zdobyło tytuł Najpiękniejszej Wsi Opolskiej. W tegorocznym konkursie grantowym „Działaj Lokalnie” to stowarzyszanie otrzymało dofinansowanie, dzięki któremu, zrealizowała projekt pt. „Na boreckiej scenie”.

więcej <

Doświadczenia Programu „Działaj Lokalnie” będą transferowane na grunt Ukraiński

Rozstrzygnięto konkurs grantowy w ramach programu "Global Challenges Local Solutions" prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Dofinansowanie otrzymają trzy Ośrodki "Działa Lokalnie”: Stowarzyszenie Czajnia, Kraina Łęgów Odrzańskich i Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Każda z organizacji dostanie po 16 000 zł. 

więcej <

Podsumowanie Działaj Lokalnie w Białobrzegach

31 stycznia 2017 roku w Białobrzegach odbyło się podsumowanie Programu Działaj Lokalnie, którego celem jest aktywizowanie  lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego.

więcej <

RSS