Logowanie dla Ośrodków Działaj Lokalnie

Wspieramy zwyczajnych ludzi, którzy chcą razem działać na rzecz swojej społeczności dla dobra wspólnego.
Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img Img
Fundujesz.plPierwsza platforma crowdfundigowa dla trzeciego sektora! Z myślą o trzecim sektorze 

Wszystko zaczęło się na konferencji TechCamp w Warszawie jesienią 2013 roku. Podczas panelu warsztatowego na temat crowdfundingu, grupa 10 osób stworzyła fundamenty pod powstanie tej platformy. Byli to głownie członkowie ngosów, społecznicy ale też przedstawiciele biznesu. Organizatorzy konferencji FRSI (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego) oraz PAFW (Polsko-Amerykańska Fundacją Wolności) ogłosili konkurs grantowy na innowacyjne projekty, które będą wspierały rozwój trzeciego sektora. No i tak to się zaczęło…. napisaliśmy konspekt, potem drugi, potem już większy projekt i dostaliśmy wsparcie na stworzenie „Pierwszego w Polsce Portalu Finansowania Społecznościowego dedykowanego dla trzeciego sektora”. 
Prace nad portalem trwają od marca 2014 roku.
Portalem zarządza prawnie Akademickie Stowarzyszenie Edukacji Samorządowej działające przy Uniwersytecie Warszawskim, łatwiej mówić ASES.

Kluczowe osoby:
Bartosz Sokoliński – bartosz.sokolinski[at]fundujesz.pl
Bartosz to taki dyrektor kreatywny, człowiek orkiestra, wszędzie go można spotkać. Dba o to żeby wszystko się działo.

Michał Szaniawski – michal.szaniawski[at]fundujesz.pl
Michał ma w sobie coś z dyrektora finansowego, chociaż osobiście uważa, że nie chciałby dożywotnio wiązać się z tym stanowiskiem. Michał jest prezesem ASES pilnuje prawa i porządku.

Łukasz Rejer – lukasz.rejerat[at]fundujesz.pl
Oficjalny Koordynator Portalu, stara się wciskać we wszystkie szczeliny projektu, których dwaj Panowie powyżej nie wypełnili. Robi wszystko co potrzebne, żeby ten projekt działał! Ideowiec.

Paweł Przybyszewski - pawel.przybyszewski[at]fundujesz.pl
Energiczny, otwarty, dobrze zna biznesowe tematy, wspiera nas jak tylko potrafi.

Czym właściwie jest crowdfunding? Jak to dokładnie działa? Jak założyć zbiórkę na projekt? Na jaką kwotę? Jak go promować? Ile czasu powinna trwać zbiórka? Jakie projekty mogą być wspierane? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi można znaleźć TUTAJ


5 marca podczas szkolenia dla Ośrodków Działaj Lokalnie nastąpiło oficjalne podpisanie deklaracji współpracy pomiędzy Działaj Lokalnie a Fundujesz.pl. Współpraca ta umożliwi ODL i ich grantobiorcom korzystanie z finansowania społecznościowego przy realizacji projektów w ramach Programu Działaj Lokalnie. O szczegółach i warunkach korzystania z portalu przez ODL i ich grantobiorców poinformujemy w najbliższych dniach.